Історія навчального закладу.

Історія Ставичанської школи

«Церковно-приходская школав с Чорнокали (Ставичани) существует с 1862 года (учеников15). Имения дворянина МарцелияМикулига.”

В 1913 році в селі була церковно-приходська школа, в якій вчитель Дорошенко навчав 40 дітей.

З перших років Радянської влади в селі відкрито початкову школу, яка розташувалась в будинку бувшого управителя панського маєтку. В школі працювало два вчителі, які навчали 4 класи.

Масова ліквідація неписьменності і малописьменності почалася в 1928 році і в 1934 році закінчена. Всього навчено 162 чоловіки.

В селі загальне обов’язкове початкове навчання здійснене в 1932 році.

В 1934 році побудоване додаткове приміщення школи на дві класні кімнати і школа перейшла на однозмінне навчання.

В 1940 році в школі працювало чотири учителі з середньою педагогічною освітою, які навчали 129 дітей, директор школи — Захарчук Я.М.

Після закінчення Великої Вітчизняної війни школа відновила свою роботу. Під керівництвом Захарчука Якова Михайловича. Школа функціонує в дві зміни. Вчителі: Захарчук Яків Миколайович, Захарчук Валентина Франківна, Скок Михайло Ларіонович, Сукач Ярина Митрофанівна.

Вчителі приймали активну участь у культурно – просвітницький роботі серед односельчан.

В 1948 році до 1 класу зараховано 42 учні. Всього учнів у 4 класах навчалося 155. При школі функціонують гуртки: співочо-драматичний, юннатів, літературний.

В 1949 року початкова школа була перетворена в неповно-середню школу ( 7 класів), в якій на 1 січня 1963 року працювало 10 вчителів і навчалося 151 учень. Школа функціонує в дві зміни до 1 класу зараховано 15 учнів.

В 1957 році директором школи призначено Рабченюка Степана Михайловича.

1959 року функціонує школа як восьмирічна.

1961-1962 школу під’єднано до загальної електромережі.

На 1 січня 1963 року в школі працювало 4 вчителіз вищою освітою, 2 вчителі з неповною вищою та 2 вчителі з середньою спеціальною освітою

В 1966 році школа починає функціонувати середня загально - освітня .

Директор школи Рабченюк Степан Михайлович.

До 1 класу зараховано 32 учні. Загальна кількість учнів 164.

У 1967 році побудовано нове приміщення школи на одинадцять класних кімнат.

Школу будували під керівництвом Рабченюк аСтепана Михайловича, який у той час був директором школи, та будівельна бригада села. Прорабом на будівництві працював вчитель праці Чумак Олександр Павлович. Директор школи та прораб звідусіль роздобували, на той час дуже дефіцитні, будівельні матеріали і їх бувало не було в школі по 2-3 дні, а то і тижнями. Тоді будуватись було важко, допомагали вчителі і учні старших класів. Перші підводи з каменем для фундаменту школи привезли з Кутківського кар’єру влітку 1958 року підмінні молоді їздові Паламарчук Анатолій Васильович, Ільчук Петро, Стецюк Адам, та інші однолітки (дійсні їздові були задіяні на косовиці хлібів).

У 1968 році перший випуск 10-ти класників.

1969 році в зв’зкуз переходом Рабченюка С. М. на іншу роботу школу очолює Іщук Степан Миколайович. До 1 класу зараховано 27 учнів.

З 1970 року на осінньо-зимовий період при школі працює інтернат.

В 1972 році повернувся до школи і очолив її Рабченюк Степан Михайлович.

1974 році розпочато добудову головного приміщення на 4 класні кімнати, спортивний зал та бібліотеку . Це приміщення було здано в експлуатацію у 1980 році.

З 1980 року школа функціонує як середня школа з виробничим навчанням, де учні освоюють професії: тракториста - машиніст, оператор машинного доїння. Для цього створено достатню матеріально-технічну базу.

Школа мала в своєму розпорядженні 2 колісні трактори та 1 гусеничний , зерно - збиральний комбайн та сівалку.

У 1984 році директором школи призначено Захарчука Олексія Івановича.

В 1996 році з нового навчального року, було реорганізовано середню школу в зв’язку з малою кількістю учнів. В селі залишилася неповна середня школа І-ІІ ступенів, в якій навчалося на 1 вересня 38 учнів. Учні, щоб отримати середню освіту, змушені ходити до сусідніх сіл, Хвощівки чи Мухарева.

В 2000 році директором школи призначено Ярмолюк Оксану Станіславівну.

Щорічно, починаючи з 2003 року, в першу неділю липня, в селі на базі школи проводиться спортивне свято з міні футболу, присвячене пам’яті вчителя фізкультури Панцюка Сергія Йосиповича. В святі приймають участь команди з сусідніх сіл: В. Правутина, Мухарева, Хвощівки, Берездова, М. Скнита та інші. З часом свято набуло районного масштабу

В 2006 році директором школи призначено Корсуна Івана Анатолійовича, вчителя фізкультури.

В 2011/2012 навчальному році школу реорганізовано у Ставичанський навчально-виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад – школа І-ІІ ступенів». У дошкільному навчальному закладі виховується 18 дітей.

Група різновікова.

2018 рік. З 1 вересня навчальний заклад реорганізовано в школу І ступеня.

Кiлькiсть переглядiв: 296

Коментарi